PALKHOONE REKONSTRUEERIMINE -  Viljandi

2020. aasta suvel alustasime Viljandis, sealses järveäärses piirkonnas, vana palkhoone põhjaliku rekonstrueerimisega. Uuendatud sai kogu hoone tervikuna - vundamendist kuni korstnapitsini - seda kõike restaureerivas võtmes ja ajaloolisele hoonele sobivaid naturaalseid materjale kasutades.
Hoone valmis 2021 aasta talvel.

KORTERMAJA VIIMISTLUSTÖÖD PELGULINNAS

Oleme paari viimase aasta jooksul andnud omapoolse panuse Ristiku 21 kortermajade arendamisesse. Protsess on olnud põhjalik ja kvaliteetne, tulemuseks on kaunid korterid tänavaäärses renoveeritud majas ning hoovipoolses hoones, mis vanale vundamendile uuesti üles ehitatud.

 SISETÖÖD KALAMAJA SÜDAMES

Eelmise aasta lõpus valmis meil korteriviimistluse täislahendus Kalamajas, Salme tänaval. Tegemist on muinsuskaitsealuse hoonega ning nagu sellisele väärikale hoonele kohane, kasutasime ka sisetöödes traditsioonilist ja looduslähedast lahendust.

FASSAADITÖÖD KASSISABAS

On viimane aeg jagada muljeid ja meenutusi kaks suve väldanud suurest fassaaditööst, mida teostasime Kassisaba miljööalal, aadressil Loode 14. Tegu on Tallinna tüüpi majaga, millel teostasime fassaadi täislahenduse mahus 235 m2. Omanikujärelvalvet teostas vanade majade suur sõber hr Henno Adrikorn.

KORTERIVIIMISTLUS KALAMAJAS

See oli umbes aasta tagasi, 2011. aasta sügisel, kui sai valmis väljaehitatud pööninguga korter Kalamajas, Soo tänaval. Antud korteriviimistlus oli üks esimesi, mil tegime koostööd sisedisaineriga, kodukujundaja Monika Kaskaga. Nagu iga uue asjaga, olime alguses ettevaatlikud, kuid koostöökolmnurk klient-kodukujundaja-meie oli rohkem kui meeldiv. Tulemus sai kõiki osapooli rahuldav - looduslik ja vanamaterjali väärtustav.

NOORE PERE KODU KADRIORUS

Hiljuti valmis Kadriorus Vesivärava tänaval Lenderi tüüpi hoones põnevate öko- ja taaskasutuslahendustega korter. Selles korteris leidsid rakendust peaaegu kõik meie tegevusvaldkonnad: looduslik siseviimistlus, akende ja uste restaureerimine, vanamaterjali taaskasutus. Töid alustasime 2011. aasta sügisel ja seda jagus paljudeks kuudeks.

TUBA MÕISAS

Meil oli suur rõõm ja veel suurem au teostada ehitustöid Järvamaa ühes mõnusas mõisas. See 18. sajandist pärit mõis, selle restaureerimisstiil ning lummav ümbritsev loodus meeldis meile kohe ja jäi meeldima kuni lõpuni. Seda kõike nautisime kuni eelmise aasta jõuludeni, kui saime valmis kapitaalse toaremondiga Esna külas, Esna mõisas, Esna jõe lätetel.

KORTERMAJA SISETÖÖD KADRIORUS

Üheks selle suve suurobjektiks oli Poska 9 sisetööd. Töid alustasime märtsis 2011 ja lõpetasime oktoobris.  Tellijale pakkusime välja lahenduse, kus kasutame hoone ajastule omaseid ja end igati õigustanud traditsioonilisi materjale. Kokku viimistlesime 5 korterit, uue ilme andsime ka trepikojale.

NÕMME TÜÜPI MAJA FASSAADITÖÖD

Oleme valmis saanud selle suve ühe suurprojekti - funktsionalistliku maja fassaaditööd Nõmme südames, Liiva tänaval. Vana maja sai meie meeste abil selga uue, krohvitud kuue ja seda 300 m2 ulatuses.

VIIMISTLUS KALAMAJA SÜDAMES

Meil on jagamata meeldiv kogemus eelmise aasta sügisest. Kalamaja südames Tööstuse tänaval teostasime korteri täieliku renoveerimise - "musta karbi" staadiumist kuni lõppviimistluseni. Kuna objekt meile meeldis - nii töö, tulemus kui ka tore pererahvas - ning kasutatud sai nii mõndagi uut lahendust, siis otsustasime siinkohal valminust rohkem kirjutada.