Üheks selle suve suurobjektiks oli Poska 9 sisetööd. Töid alustasime märtsis 2011 ja lõpetasime oktoobris.  Tellijale pakkusime välja lahenduse, kus kasutame hoone ajastule omaseid ja end igati õigustanud traditsioonilisi materjale. Kokku viimistlesime 5 korterit, uue ilme andsime ka trepikojale.

Tegu on Kadrioru miljööväärtuslikus piirkonnas asuva Tallinna maja tüüpi korterelamuga, mille 1931. aastal projekteeris tuntud arhitekt Karl Tarvas. Vanaisa poolt ehitatud hoone kompleksse renoveerimise võttis tänane peremees ette 2010. aastal. Leidub vähe selliseid südamega asja juures olevaid majaomanikke, kelle eesmärgiks on esivanemate poolt ehitatud maja korrastada moel, et ei säiliks vaid hoone väline arhitektuurne eripära, vaid ka sisetöödel kasutatakse ajastule omaseid materjale ning viimistluslahendusi.

Soojustasime korterite välisseinad 5 cm paksuse pillirooplaadiga, siseseintel ja lagedel kasutasime krohvi alusmatina pilliroomatti. Kõik pinnad krohvisime traditsioonilise lubikrohviga, mis tagab ruumides hea niiskuse taseme ning vähendab temperatuurikõikumisi. Taastasime vanale interjöörile omased peegelvõlvid. Krohvitud seinapinnad katsime kaseiin- ehk kohupiimavärviga. Laed värvisime naturaalses valges toonis, seinte värvide toonimisel kasutasime looduslikke värvimuldasid.

Koridori interjööri püüdsime taastada võimalikult algupäraselt, nii nagu see võis välja näha maja ehitamise järgsel ajal. Meile oli abiks eelnevalt koostatud põhjalik viimistlusuuring, mille tulemusena avastati trepikoja seina alumisest osast kaunis trafarettmaaling. Vanadel lubikrohviga kaetud pindadel teostasime krohviparandused. Seinte ülemise osa värvisime traditsioonilise kriitvärviga ning alumise osa lahendasime eritehnikas - kattev värvikiht ja lasuurne pintseltehnika. Seinte alumise ja ülemise osa eralduspiirile taastasime algse trafarettmaalingu. Korrastasime trepi käsipuud ja metallpiirde.

Peatöövõtja kommentaar: Kohe alguses oli näha, et Säästvad Ehituslahendused teavad, mida teevad. Juba pakkumisega kaasas olnud seletuskiri oli tõend, et töödesse ei suhtuta pinnapealselt. Tegijatel oli selge nägemus tööde kulgemisest. Kiitust väärib Säästvate Ehituslahenduste adapteerumisvõime. Kasutasime erinevate tööde teostamiseks eraldi firmasid ja eri töölõikude vahele jäid mõned pausid, kuid "kohupiimamehed", nagu kõik teised neid objektil kutsusid, olid pärast pausi jälle õigeaegselt tööde kallal ja objekt sai korralikult lõpetatud. Tööd teostati korrektselt ja arvestati ka kaastöövõtjate tehtud tööga. SE teeneks võib paljuski lugeda interjööri sidumist tervikuks, kuna nende kaseiinvärvide toonide ühitamine juba olemasolevate seinte toonidega on imetlusväärne. Koostöö firma juhtkonnaga sujus ladusalt ja oleme tänulikud nende professionaalsete nõuannete ees, mille väärtust tuli neil paaril korral tõestada, kuid mis lõppkokkuvõttes andsid maja siseilmele palju juurde.

Vaata pilte GALERIIST!