See oli umbes aasta tagasi, 2011. aasta sügisel, kui sai valmis väljaehitatud pööninguga korter Kalamajas, Soo tänaval. Antud korteriviimistlus oli üks esimesi, mil tegime koostööd sisedisaineriga, kodukujundaja Monika Kaskaga. Nagu iga uue asjaga, olime alguses ettevaatlikud, kuid koostöökolmnurk klient-kodukujundaja-meie oli rohkem kui meeldiv. Tulemus sai kõiki osapooli rahuldav - looduslik ja vanamaterjali väärtustav.

Suuremalt jaolt said korteri seinad katteks traditsioonilise lubikrohvi pilliroomatile ja -plaadile, mille värvisime üle kaseiinvärvidega, ühe toa ka tapeetisime. Magamistoas kasutasime savikrohvi ja savivärvi, sealgi sai üks sein katteks tapeedi.

Väljaehitatud katusealune sai teisel korrusel paikneva korteriga ühendatud vana restaureeritud ühemarsilise puittrepiga. Trepi päästsime Tallinna keskklinnas lammutamisele läinud Lenderi tüüpi hoonest, kus see oli koridoritrepiks. Keeruliseks muutis asjaolusid vahelagede kõrguste vahe, treppi tuli kolme astme võrra pikendada. Trepiavale paigaldasime ajaloolise käsipuuga sarnase piirde.

Magamistoa uksena leidis uue kasutuse meie laos leidunud vana uks, mille meie meistrid restaureerisid. Uks sai peale valge linaõlivärvi kihi ja uued klaasid.

Uue hingamise said ka meie laost pärit vanad kollased ahjupotid, millest pottsepp ladus kööki uue pliidi, kuhu sisse integreeritud ka elektriline praeahi ja keraamiline elektripliit. Tulemus jäi väga efektne!

Kodukujundaja kommentaar: Soo tänava kodu on kindlasti üks minu lemmikkodudest! Alguses ei saanud peremehega vedama ja pärast ei saanud pidama. Peremehe kindel soov ja nägemus saada hea tundega kodu viis meid Säästvate Ehituslahenduste meeskonna juurde. Otsustasime, et seinad peavad tulema hingavad, vanad ahjud tuleb korda teha, aknad vahetada, uksed aaderdada ning ka vanadele ahjupottidele elu sisse puhuda.

Säästvad Ehituslahendused tulid ja tegid ja krohvisid ja värvisid. Selliste positiivsete tegijatega on ainult rõõm koos töötada. Ja ainult nii sünnivadki sellise tundega kodud! Ehitus ja renoveerimine on niigi aeganõudev ja närvesööv ettevõtmine, aga kui hoiak on õige, nii et probleemidest saavad väljakutsed, siis saab teha suurepärast tööd. Muuhulgas leidsime Säästvate Ehituslahenduste vanamaterjali varudest kollased ahjupotid, millest pottsepp Jaan kauni puupliidi meisterdas, ning vana trepi, mille nad korda tegid ja paigaldasid - täna tundub, et see trepp on seal alati olnud.

Soovitan soojalt tellida sellist meeskonda - sellise hoiaku ja rõõmuga teevad tööd vähesed. Ja see, mida nad teevad, on fantastiline. Tööde kvaliteet ja klienti austusega suhtumine ongi see, mis teeb neist parimad.

Vaata pilte GALERIIST!