KOOLITUSED TALVEL

Nagu tavaks on saanud, korraldame talvehooajal erinevaid loodusmaterjalide ja restaureerimisega seotud praktilisi õpitubasid. Sel korral on koolitused ajendatud kolimisest ja meie uue tegutsemiskoha ehitamisest. Õpetame laudpõrandate restaureerimist, avastame savi olemust ja savikrohve, praktiseerime lubikrohve ja loodusvärve ning tutvume tadelakt tehnikaga.

TOORSAVIST KÜTTEKOLLETE KOOLITUSED

2016. ja 2017. aasta suvekuudel korraldasime kaks saviehituse meistrikursust Viljandimaal. Koolitused käsitlesid toorsaviehituse üldiseid põhimõtteid, cob tehnikaid ning Rumfordi kamina ja pitsa-leivaahju ehitamist.

KORTERIVIIMISTLUS KALAMAJAS

See oli umbes aasta tagasi, 2011. aasta sügisel, kui sai valmis väljaehitatud pööninguga korter Kalamajas, Soo tänaval. Antud korteriviimistlus oli üks esimesi, mil tegime koostööd sisedisaineriga, kodukujundaja Monika Kaskaga. Nagu iga uue asjaga, olime alguses ettevaatlikud, kuid koostöökolmnurk klient-kodukujundaja-meie oli rohkem kui meeldiv. Tulemus sai kõiki osapooli rahuldav - looduslik ja vanamaterjali väärtustav.

NOORE PERE KODU KADRIORUS

Hiljuti valmis Kadriorus Vesivärava tänaval Lenderi tüüpi hoones põnevate öko- ja taaskasutuslahendustega korter. Selles korteris leidsid rakendust peaaegu kõik meie tegevusvaldkonnad: looduslik siseviimistlus, akende ja uste restaureerimine, vanamaterjali taaskasutus. Töid alustasime 2011. aasta sügisel ja seda jagus paljudeks kuudeks.

KROHVIKOOLITUS SOOMES

Juunikuu algas meie jaoks eriti huvitavalt. Esimese nädalavahetuse, 4.-5. juuni veetsime Soomes, kus hea koostööpartneri The Natural Building Company juures viisime seoses Nordplusi projektiga "Experiences of Sustainable Building" läbi looduslikke krohve käsitleva meistrikursuse ning tutvusime ettevõtte poolt teostatavate objektidega. Kahel pikal koolituspäeval õpetasime põhjalikult tundma lubi- ja savikrohve, käsitlust leidsid nii täite- kui ka viimistluskihid, erinevad krohvimistehnikad ja veekindel krohvimistehnika tadelakt. Seda kõike nii praktikas kui ka teoorias.

VIIMISTLUS KALAMAJA SÜDAMES

Meil on jagamata meeldiv kogemus eelmise aasta sügisest. Kalamaja südames Tööstuse tänaval teostasime korteri täieliku renoveerimise - "musta karbi" staadiumist kuni lõppviimistluseni. Kuna objekt meile meeldis - nii töö, tulemus kui ka tore pererahvas - ning kasutatud sai nii mõndagi uut lahendust, siis otsustasime siinkohal valminust rohkem kirjutada.

EKA TÄIENDKOOLITUS

Aprillikuu alguses korraldasime Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuri konserveerimise ja restaureerimise täienduskoolituse kursusele praktilised õppepäevad. Kursust korraldatakse arhitektidele, ehitusinseneridele, kunstiajaloolastele ja muinsuskaitsetöötajatele ning selle tulemusena saab taotleda Muinsuskaitseameti tegevusluba töödeks mälestistel. Vastava koolituse on läbinud ka meie enda meistrid Kermo Jürmann ja Taavi Leis.

ÖKOEHITUSE KATSEPINNAS

Säästvad Ehituslahendused asutaja ja ökoehituse pioneer Eestis Kermo Jürmann koos abikaasaga on kujundanud oma elamise 35,5 ruutmeetri suurusesse korterisse. See on kodu, kui katsepinnas, sest kuidas sa ikka klientidele lahendusi pakud, kui oled küll teoorias tugev, kuid reaalselt ise pakutavaid teostusi valmis ehitanud ei ole.