Meie Erasmus+ tadelakti projekt "Developing methods of teaching tadelakt and natural building and creating wider opportunities for adults to learn it" on lõpule jõudmas ning maikuus toimus viimane projektikohtumine. Sedapuhku saime kokku kevadises Eestis.
Kohtumise esimesed päevad veetsime Jõgevamaal ning praktiseerisime tadelakti meeskonnasiseselt. Katsime tadelaktiga erinevaid väikeseid esemeid, mille puhul on hästi näha tadelakti plastilisus, ning katsetasime aluspinnana muuhulgas klaasi. Tagasiteel Tallinna külastasime MTÜ Equilibre loodusehituse kompleksi Koordi külas.

Projektikohtumise olulisimaks osaks oli 21. mail Kultuurikatla Aias PADA toimunud tadelakti õppepäev. Tegime selleks ühiselt viimaseid ettevalmistusi. Õppepäev algas teoreetilise osaga, kus tutvustasime projekti, partnereid ja tadelakti ning loomulikult projekti jooksul valminud tadelakti juhendit. Juhend on nüüd kõigile vabalt kättesaadav ja selle leiab SIIT.

Teooriale järgnes avatud töötuba, kus huvilised said omal käel tadelakti praktiseerida, vaadata meistrite tegutsemist ja suhelda professionaalidega tadelakti teemal. Kohal oli tadelaktihuvilisi nii Eestist kui ka mujalt Euroopast. Jätsime Kultuurikatla Aeda ka väikese mälestuse tadelaktist, katsime tadelaktiga neli tähte - PADA - , mis nüüd tervitavad kõiki külastajaid.

Pärast tadelakti õppepäeva oli partneritel paar päeva võimalik tutvuda Tallinnaga. Tegime neile ringkäigu meie töökojas ja Tallinna puitasumites, külastasime vanalinna ja Vabaõhumuuseumit. Partnerite sõnul said nad Eestist ja Tallinnast suurepärase elamuse ning soovivad siia kindlasti tagasi tulla.

Kogu projekt osutus väga edukaks ja tulemuslikuks. Leidsime partneritega kiiresti ühise keele ning koostöö sujus igati hästi. Jätkame erinevat koostööd kindlasti ka tulevikus.

See artikkel väljendab ainult autori vaateid, ei SA Archimedes ega Euroopa Komisjon vastuta selles sisalduva informatsiooni ega selle kasutamise eest.