Lõpule on jõudnud Nordplus Täiskasvanuhariduse programmi projekt "Säästva ehitamise kogemused" (Experiences of Sustainable Building), milles olime juhtpartneriks. Projekt kestis kaks aastat (1. juuni 2011 - 30. juuni 2013) ning selle aja jooksul toimus palju põnevat.

Tänu Nordplusi projektile saime läbi viia palju koolitusi - nii teoreetilisi seminare kui ka praktilisi meistrikursusi, kokku 9 seminari ja 13 meistrikursust. Lisaks meile korraldasid koolitusi partnerid Soomest, Rootsist ja Lätist ning nende esindajad külastasid muuhulgas mõningaid meie koolitusi. Meiegi saime projekti jooksul võimaluse külastada mitmeid partnerite koolitusi ning mõningaid neist ka ise läbi viia.

Nii toimus 16.-17. märtsil 2012. aastal Lätis, Kekavas koolitus tadelaktist ja puidunikerdamisest, kus tadelakti osa viis läbi meie meister Kermo Jürmann, puidunikerdamise oskusi jagas Soome partneri meister Charlie Jespergaard. Koolitus osutus väga edukaks ning osalejad olid väga innukad - peaaegu keegi neist polnud varem niisuguse tööga kokku puutunud.

Mitmeid kordi käisid meie meistrid Soomes, et sealse partneri juures tutvustada loodusehitust Eestis, viia läbi praktilisi koolitusi krohvimisest ning võtta ise osa sealsetest puidunikerdamise ja restaureerimise koolitustest. Tänu projektile on Soome partner Natural Building Company saanud meie väga heaks koostööpartneriks.

Projekti viimane lähetus toimus Rootsi, kus võtsime osa sealse partneri poolt korraldatud saviehituse koolitusest. Tutvusime väga erinevate saviehitustehnikatega ning saime ka praktikas käed külge panna.

Projekti tulemusena valmis koduleht esb.wspoint.com, kus on rohkem infor projekti eesmärkidest, ülevaade kõigist projekti jooksul toimunud tegevustest ning teoreetilised õppematerjalid, kuidas ise ehitada ja viimistleda, kasutades looduslikke materjale.

Vaata pilte GALERIIST!