Seoses projektiga "Loodusliku viimistluse täiendkoolitused" käis meister Taavi juulikuus kahel koolitusel Londonis, kus tutvustati erinevaid dekoratiivseid ja imiteerivaid pinnaviimistlusmaterjale ja -tehnikaid. Projekti üheks eesmärgiks on omandada ja täiendada kogemusi viimistlustehnikates, nagu stucco, marmorino jms, et pikemas perspektiivis hakata neil teemadel ise koolitusi läbi viima ning vastavaid materjale ja viimistlustehnikaid tutvustama.

Inglismaal sai külastatud kahte 2-päevast koolitust Joanne Poultoni juures. Tegemist on professionaaliga, kellel on pikk praktiline töökogemus ning kes on täiendanud end nii Londonis, New Yorgis kui ka Itaalias. Tema tööd on teda viinud Mauritiusele, Kariibidele, Ameerikasse, Itaaliasse, Saksamaale ja Prantsusmaale. Joanne tegeleb aktiivselt dekoratiivsete viimistluste koolituste korrdaldamisega.

Esimene külastatav koolitus oli "The Polished plaster course", kus käsitleti erinevaid Itaalia päritolu dekoratiivseid pinnaviimistlustehnikaid ja materjale (näiteks Oikose materjalid Raffaello, Travertino romano, Marmorino naturale, Cera per stucco jm), samuti Marokost pärit tehnikat tadelakt. Koolitus oli väga praktiline ning kahe päeva jooksul said kõik osalejad teha seitse erinevat efektset näidispinda, mida oli võimalik hiljem koju kaasa võtta. Materjalina kasutati Oikose valmissegusid, mis on loodussõbralikud, lahustivabad, väga vastupidavad ja kergesti puhastatavad. Segud koosnevad enamasti marmorjahust ja lubjast. Esimesel päeval valmistati ette aluspinnad ja aluskihid, teisel päeval tehti viimistluskihid ja poleeriti pinnad läikima.

Vaata koolituse pilte GALERIIST!

Teine koolitus oli "The Marbling and Stenciling with polished plaster course", kus erinevate dekoratiivsete pinnaviimistlustehnikate ja materjalide puhul keskenduti põhiliselt imiteerivale lõppviimistlusele (näit. marmoreerimine, kivimustrid jms). Materjalidena olid kasutusel muuhulgas San Marco tooted Marmorino classico, Grassello di Calce ning Oikose Marmorino naturale, Finitura autolucidante ja erinevad poleerimisvahad. Koolituse esimesel päeval valmistati ette aluspinnad ja -kihid, teisel päeval tehti lõppviimistlusi eri värvi toonitud segude ja erinevate šabloontehnikatega. Samuti õpetati ise šabloone tegema ja kombineeriti erinevaid viimistlustehnikaid omavahel. Väga huvitav oli näiteks kasutada eri värvi vahasid marmori pinna imiteerimisel. Koolituse käigus valmis kuus erinevat näidispinda.

Vaata koolituse pilte GALERIIST!

See artikkel väljendab ainult autori vaateid, ei SA Archimedes ega Euroopa Komisjon vastuta selles sisalduva informatsiooni ega selle kasutamise eest.