Projekti nimi: Giving breath to buildings (GIBB)

Projekti kestus: 1. august 2011 - 31. juuli 2013
Projekti rahastaja: Elukestva õppe programm Leonardo da Vinci
Projekti eestvedaja: Istituto d'Istruzione Superiore "Orazio Notarangelo-Giuseppe Rosati"
Partnerid: Säästvad Ehituslahendused OÜ, University of Adiyaman (Faculty of Technology)


Projekt GIBB andis õpilastele ja projektis osalejatele võimaluse saada kogemusi erinevates Euroopa riikides ökoloogilisest materjalist ehitatud majade säilitamise ja ehitamise kohta. Eesti ja Türgi partner jagasid ökoloogilise ehituse kogemusi, nende teadmised olid partnerluse teoreetilise ja praktilise aluse loomiseks. Itaalia partneri osaks oli äriplaani tegemine kujuteldavale ökoloogilise ehituse ettevõttele, seda tegid kooli õpilased, et saada vastavat kogemust.

Projekti käigus käsitasime järgnevaid teemasid: päikesepaneelide süsteemid, looduslikud krohvid (lubi, savi) ja värvid, puidust katused, põhust ja savist majad, palkmajad, olemasolevate ökoloogiliselt ehitatud hoonete väärtustamine jms.

Projekti tulemusena valmisid: DVD, mis võttis kokku osalejate kogemused; blogi gibbblogtie.blogspot.com, mis kajastab projekti kõiki aspekte; äriplaan, kus on kirjeldatud hoonete renoveerimisega tegeleva näidisfirma rajamist ja juhtimist, kusjuures renoveerimisel kasutatakse ainult looduslikke materjale ja tehnikaid; erinevad õppetegevused Itaalia, Eesti ja Türgi seminaridel; lõppkonverents, kus võtsime projekti kokku ning arutasime läbi projekti kogemused.

Projekti jooksul toimusid kohtumised Türgis, Itaalias ja Eestis. Meie meeskond viis ellu kokku 23 lähetust.

Esimene visiit Türki toimus 9.-13. aprillil 2012. aastal. Itaaliat külastasime 6.-9. novembril 2012. aastal. Partnerid käisid Eestis 13.-17. mail 2013. aastal.

Vaata projekti tegevuste jäädvustusi GALERIIST!