Tallinn 2011 kultuuripealinna üritusena avab Teater NO99 30. aprillil Skoone bastionil Põhuteatri, mille valmimisele on tubli panuse lisanud ka Säästvad Ehituslahendused.

Põhuteatri ideeks on luua installatsioon, mis nihestaks senist tallinlase ruumikogemust. Lisaks arhitektuurielamusele pakub Põhuteater kultuurielamust, tuues suve jooksul siia kunstnikke kogu maailmast ja Eestist. Põhuteatri omapäraks on selle ajutisus. Pärast viie kuu möödumist hoone lammutatakse. Selle ajutise hoone ehitamiseks on kasutatud umbes 2000 põhupakki. Ehituse peatöövõtja on KMG Ehitus AS ning Põhuteatri arhitektiks on Salto Arhitektuuribüroost Karli Luik ja Ralf Lõoke.

Meie põhuehituse kogemused said Põhuteatris igakülgset rakendust – andsime NO99 Teatrile ja Salto arhitektidele põhuehitusalast nõu ning krohvisime Põhuteatri siseseinad. Seekord ei kasutanud me põhuseinte krohvimisel naturaalset krohvisegu, vaid kiiruse, tugevuse ja madalate temperatuuride tõttu kasutasime tsementkrohvi. Kahe pika tööpäeva jooksul krohvisime umbes 600 m2 seinapinda. Kokku kulus ligi 12 tonni krohvisegu. Nii sise- kui ka välisseinad värvitakse mustas toonis, väljapoole jäävad krohvimata põhuseinad immutatakse eelnevalt tuletõkkevõõbaga.

Sealsamas Skoone bastionil viime 23.-24. aprillil läbi savist leiva- ja pitsaahju koolituse. Ahjus hakatakse teatrikülastajatele maitsvaid küpsetisi valmistama.